Nieruchomości – proces budowlany

Specjalizujemy się w obsłudze prawnej inwestorów na każdym etapie procesu budowlanego, począwszy od znalezienia nieruchomości, jej audytu, wsparcia przy pozyskiwaniu wymaganych prawem opinii, uzgodnień, stanowisk i decyzji administracyjnych, poprzez doradztwo w toku prowadzenia budowy aż do jej formalnego zakończenia.

W czym możemy pomóc

  • Pozyskanie dokumentacji niezbędnej do inwestycji budowlanych;
  • Reprezentacja przed organami administracji publicznej (decyzja o warunkach zabudowy, pozwolenie na budowę, legalizacja inwestycji budowlanych, scalanie i podział nieruchomości, zmiany przeznaczenia gruntu, opłaty adiacenckie i renty planistyczne);
  • Sporządzanie i opiniowanie umów cywilnoprawnych zawieranych pomiędzy uczestnikami procesu budowlanego;
  • Odszkodowania za wywłaszczenia nieruchomości.

Skontaktuj się

Łukasz Jaśkowiak

Adwokat | Partner Zarządzający
l.jaskowiak@jaskowiak-nadra.pl +48 510 296 656

Wybrane projekty

Negocjacje z generalnym wykonawcą

Kancelaria reprezentowała inwestora w procesie kształtowania i negocjacji umowy na generalne wykonawstwo hali magazynowej z częścią socjalną w systemie „zaprojektuj i wybuduj” – nieruchomość o łącznej pow. użytkowej ok. 12.000 m2.

Wsparcie generalnego wykonawcy

Obsługa generalnego wykonawcy w procesie zamówienia publicznego w przedmiocie zaprojektowania i wybudowania hali widowiskowo-sportowej.

Uczestnictwo w postępowaniu planistycznym

Reprezentacja inwestora w postępowaniu planistycznym, a następnie lokalizacyjnym i budowlanym dla osiedla domów mieszkaniowych na powierzchni ponad 30 ha.

Obsługa deweloperów

Stała obsługa prawna poznańskich deweloperów w zakresie inwestycji deweloperskich, jak również późniejszej obsługi sprzedaży.

Informator dla
Nieruchomości - proces budowlany