Oszustwa faktoringowe – szkolenia

W ramach Kancelarii Jaśkowiak Nadra Adwokaci prowadzę szkolenia i seminaria poświęcone tematyce oszustw faktoringowych oraz ich przeciwdziałaniu. Zleceniodawcami są firmy faktoringowe oraz departamenty faktoringowe banków. Uczestnikami są pracownicy zespołów – sprzedaży, operacyjnego, monitoringu ryzyka, prawnego, kontroli, audytu, utrzymania relacji itp. a także menedżerowie i kadra zarządzająca. Do tej pory przeszkoliłem m.in. 4 z 10 największych (pod względem obrotów faktoringowych) podmiotów faktoringowych w Polsce, uzyskując bardzo wysokie noty w ramach prowadzonych ankiet i rozmów po szkoleniowych.

Szkolenia są elementem systemu compliance, który powinien funkcjonować w każdej firmie faktoringowej. Ich celem jest poszerzenie wiedzy w temacie oszustw faktoringowych, zwiększenie świadomości, wyczulenie na sygnały potencjalnych działań przestępczych, zwiększenie umiejętności zapobiegania przestępstwom itp. Szkolenia cechują się wysoce praktycznym podejściem do tematyki oszustw faktoringowych.

Na szkoleniach omawiam m.in.:

  • mechanizmy oszustw faktoringowych,
  • zachowania świadczące o podejrzeniu popełnienia przestępstwa,
  • prawdziwe sprawy (case’y) oszustw faktoringowych które faktycznie miały miejsce, w tym popełnianych przez lub z udziałem osób, które z pozoru są dalekie od jakichkolwiek oskarżeń (duże sieci handlowe, majętni inwestorzy, świetnie prosperujące firmy),
  • nowe tendencje kryminalne i mechanizmy oszustw,
  • Problemy praktyczne występujące u danego faktora.

Jesienią 2020 roku rozpocząłem również szkolenia w formule on-line (w ramach dostosowania się do panującej sytuacji epidemiologicznej), które sprawdziły się bardzo dobrze, również dla 2 z 5 największych faktorów w Polsce.

Celem uzyskania oferty szkolenia oraz poglądowego planu szkolenia zachęcam do kontaktu. Na życzenie przedstawię również referencje i portfolio.